НОВИНИ

Ян Брукс: НАТО розробило стратегію боротьби з гібридними загрозами

Представник Альянсу запевнив, що НАТО готове захистити всіх союзників від будь-яких загроз.

Для протидії дедалі складнішим кібератакам, кампаніям з дезінформації та пропаганди, а також політичному й економічному тиску на вільні суспільства, НАТО розробило відповідну стратегію боротьби з гібридними загрозами. Про це в інтерв’ю Тижню розповів генеральний директор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс.

 

«Гібридні методи не нові. Держави завжди використовували пропаганду, обман і саботаж, щоб дестабілізувати своїх противників. Зараз ми бачимо, що змінилися швидкість, масштаб та інтенсивність таких дій. Це включає дедалі складніші кібератаки, кампанії з дезінформації та пропаганди, а також політичний та економічний тиск. Тому зараз бути на сторожі проти спроб втручання в наші вільні суспільства, стає як ніколи важливо. НАТО розробило відповідну стратегію боротьби з гібридними загрозами», - сказав він.

 

Так, за словами представника НАТО, створено розвідувальний відділ, який допомагає покращити ситуаційну обізнаність та оперативніше ухвалювати правильні рішення. Також НАТО включили гібридні елементи в свої підготовку та навчання. А також активно протидіє пропаганді, але не власною пропагандою, а фактами в інтернеті, у теле- й радіоефірі та в друкованих ЗМІ. Оскільки гібридні активності націлені також і на економіку та кіберпростір, НАТО посилює свою співпрацю з іншими організаціями, включаючи Європейський Союз.

 

«НАТО готове захистити всіх союзників від будь-яких загроз, як класичних, так і гібридних», - наголосив Брукс.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»