НОВИНИ

Глава ОЗХЗ назвав дозу "Новичка", який використали для отруєння Скріпаля

Узюмджу також заявив, що вже зроблено низку кроків, які дозволять включити речовину в список хімічної зброї, що підлягає моніторингу ОЗХЗ.

Глава Організації по забороні хімічної зброї Ахмет Узюмджу повідомив, що для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки в Солсбері було використано від 50 до 100 грамів нервово-паралітичної речовини "Новичок". Про це керівник ОЗХЗ розповів у інтерв'ю The New York Times.

 

Як зазначається, інспектори Організації зібрали зразки речовини з дверної ручки будинку Скріпалів і на території парку, де обидва втратили свідомість, а також "у кількох інших місцях, де вони з'являлися". За словами Узюмджу, доза зібраної речовини перевищує необхідну для лабораторних досліджень.

 

Водночас він додав, що "Новичок" був у рідкій формі та високої чистоти.

 

"Одна річ, яку важливо відзначити: нервовий агент, схоже, дуже стійкий. На нього не впливають погодні умови. Це пояснює насправді те, що ми змогли ідентифікувати його через значний час. Ми вважаємо, що він був високої чистоти", – підкреслив Узюмджу.

 

Крім того, він заявив, що вже зроблено низку кроків, які дозволять включити нервово-паралітичну речовину в список хімічної зброї, що підлягає моніторингу ОЗХЗ. Наголошується, що внаслідок відповідних змін країни будуть змушені декларувати виробництво або склади зберігання цієї речовини.

 

Як повідомлялося, Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у четвер, 12 квітня, оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері.

 

Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною.

 

Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.