НОВИНИ

Китайські військові направляли потужні лазери на пілотів ВПС США - Пентагон

Намір таких нападів залишається незрозумілим.

Сполучені Штати Америки висловили офіційний протест Китаю після того, як на американські літаки неодноразово був направлений потужний лазер з китайських позицій неподалік від бази Повітряних сил США в Джибуті (Африка). Про це в четвер, 3 травня, заявила речниця Пентагону Дана Уайт, повідомило інформагентство Reuters.

 

"Це дуже серйозні інциденти. Ми висловили офіційну позицію китайському уряду, а також звернулися з вимогою до китайської сторони провести розслідування цих інцидентів", - заявила представник Пентагону.

 

Зазначається, що це лише посилило занепокоєння США щодо створення китайською стороною секретної військової бази на відставні лише однієї милі від американської бази в Джибуті.

 

У Білому домі підтвердили, що лазери були застосовані китайцями, й за останні кілька тижнів відбулося близько десяти подібних інцидентів. При цьому залишається незрозумілим намір таких нападів.

 

За словами джерела, внаслідок одного із інцидентів минулого місяця два пілоти американського військово-транспортного літака С-130 отримали травми очей через застосування лазера. При цьому він поінформував, що це були лазерні установки військового класу.

 

Напередодні стало відомо, що Китай таємно встановив протикорабельні ракети і зенітно-ракетні комплекси на спірних островах в Південно-Китайському морі.