НОВИНИ

Дуда запропонував полякам обговорити зміни до Конституції на референдумі

Консультаційний референдум може відбутися 10-11 листопада.

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував провести у листопаді 2018 року, в День незалежності, консультаційний референдум щодо внесення змін до Конституції. Про це він заявив під час виступу на Замковій площі у Варшаві з нагоди Дня Конституції.

 

“Я хочу і направлю до Сенату відповідне подання, аби консультаційний референдум щодо Конституції, де всі поляки зможуть висловити свою думку з приводу майбутнього устрою Польщі, щодо того, що вони хочуть і чи хочуть цього, відбувся у ці великі дні - 10-11 листопада цього року”, - заявив Дуда.

 

Він також висловив переконання, що через майже 30 років після відновлення справжньої державності і 20 років після затвердження попередньої Конституції настав час оцінити, наскільки польський Основний закон відповідає сучасним реаліям.

 

Так, Дуда закликав усіх поляків узяти участь у референдумі.

 

Торік глава Польщі заявив про необхідність конституційних змін. На його переконання, в Основному законі, зокрема, має бути чіткіше прописана роль президента: її потрібно або посилити, або послабити повноваження глави держави, залишивши йому виключно церемоніальні функції.

 

Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки мають намір влітку 2018 року почати перекидання у Польщу бронетанкової бригади в рамках операції Atlantic Resolve і маневрів Sabre Strike.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.