НОВИНИ

У Вірменії правляча партія підтвердила рішення підтримати Пашиняна на посаду прем'єра

Дану інформацію підтвердив глава фракції РПА Ваграм Багдасарян.

У Вірменії голова правлячої Республіканської партії (РПА) Ваграм Багдасарян підтвердив, що фракція надасть підтримку у питанні вибору опозиційного лідера Нікола Пашиняна на пост прем'єр-міністра 8 травня. Про це повідомив Пашинян після зустрічі з депутатами РПА, пишуть "Новини Вірменії".

 

Зокрема, перед зустріччю опозиціонер зазначив, що обговорення буде стосуватися тільки майбутнього голосування.

 

"РПА проголосує за того кандидата в прем'єри, хто володітиме підтримкою 1/3 депутатів парламенту. У нас не буде власного кандидата", - зауважив Багдасарян.

 

Нагадаємо, 2 травня вірменський опозиційний лідер Нікол Пашинян закликав своїх прихильників «взяти паузу і відпочити».  Пашинян заявив, що буде працювати в Національних зборах з питання свого висунення кандидатом у прем’єр-міністри, а також із метою отримати гарантії і упевнитися в намірах РПА, що обіцяла підтримати кандидата, якого висуне третина парламенту.

 

Як повідомлялось, Національні збори Вірменії розглянуть питання обрання прем'єр-міністра країни 8 травня. 

 

2 травня у Єревані (Вірменія) активісти заблокували вхід до низки станцій метро, а також рух поїздів. Зазначається, що наразі закриті входи до станцій метро "Дружба", "Марашл Баграмян" і "Площа Республіки". Зокрема, на станції "Дружба" мітингувальники заблокували не тільки вхід до станції, але й поїзд, який під'їхав до платформи.  Крім того, згідно з повідомленням, парламент Вірменії не зміг зібрати кворум для проведення чергового засідання. 

 

Також у столиці Вірменії активісти заблокували основні дороги та під'їзд до аеропорту "Звартноц".  Як зазначається, крім траси в аеропорт, перекритий центр міста, дороги, що зв'язують центр з околицями. Згодом працівники головного міжнародного аеропорту "Звартноц" також приєдналися до акцій протесту опозиційного руху країни. 

 

Крім того, у вірменському місті Ґюмрі мітингувальники перекрили залізничні колії, тому не їздить потяг Ґюмрі-Єреван. Водночас активісти перекрили міждержавну трасу, що зв'язує Вірменію з Грузією, а також всі вулиці в Ґюмрі.

 

1 травня Національні збори Вірменії не підтримали кандидатуру лідера опозиції Нікола Пашиняна на посаду прем'єр-міністра країни. Після цього Пашинян закликав з 2 травня почати тотальні протестні акції по всій республіці і оголосив про тотальну транспортну блокаду Вірменії.

 

Раніше лідер опозиції Нікол Пашинян, висунутий трьома партіями парламенту Вірменії на позачергові вибори глави уряду, виявився єдиним кандидатом на цей пост до моменту закриття подачі заявок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.