НОВИНИ

Китай таємно встановив протикорабельні ракети на спірних островах у Південно-Китайському морі

Зазначається, що ракетні системи були розгорнуті протягом останніх 30 днів на кількох штучних островах.

Китай таємно встановив протикорабельні ракети і зенітно-ракетні комплекси на спірних островах в Південно-Китайському морі. Про це повідомляє канал CNBC з посиланням на джерела в розвідці США.

 

За даними джерел, ракетні системи були розгорнуті протягом останніх 30 днів на кількох штучних островах, побудованих китайцями в районі спірного архіпелагу Спратлі. Розгортання пройшло протягом останнього місяця.

 

Читайте також: Китайські закордонні військові бази: геополітичні апетити та захист торгівлі

 

Наголошується, що на Спратлі претендує В'єтнам, Китай, Тайвань, Малайзія, Філіппіни та Бруней.

 

Зокрема, були розміщені наземні протикорабельні крилаті ракети YJ-12B, які можуть вражати надводні судна у радіусі більш ніж 500 км, та ракети класу "земля-повітря" HQ-9B, які здатні вражати літаки в радіусі 300 км.

 

Так, Міноборони США Штати залишилися нейтральними, але висловили занепокоєність

 

"Ми послідовно закликали Китай, як і інші позивачі, утримуватися від подальшого будівництва нових об'єктів...Подальша мілітаризація форпостів дозволить лише посилити напруженість і створити більшу недовіру серед заявників", - заявив чиновник Пентагону CNBC.

 

Крім того, оборонна зброя також з'явилася на супутникових знімках острова Вуді, військового штабу Китаю.

 

Нагадаємо, 4 лютого Китай висловив протест через ядерну доктрину США, зокрема щодо заяв Вашингтона про надмірне нарощування ядерного арсеналу КНР і наявність "китайської ядерної загрози". 

 

1 лютого  у Китайській Народній Республіці відкрили чотири моніторингові станції, які стежитимуть за ядерною активністю в регіоні та в КНДР.  Станції моніторингу було відкрито в 4 різних регіонах КНР: провінціях Гуандун та Ганьсу, в Пекіні та в автономному районі Внутрішня Монголія. Ці станції є частиною глобальної системи моніторингу потенційних ядерних випробувань в усьому світі.