НОВИНИ

Стало відомо, скільки ЄС витратить на оборону протягом 7 років

Зазначається, що Євросоюз прагне підвищити свою стійкість щодо загрози з боку Росії.

Європейський Союз заявив про плани витрати близько 20 млрд євро на оборону у рамках нового довгострокового бюджету на 2021-2027 роки. Про це повідомляє Euractiv.

 

Зазначається, що ЄС прагне підвищити свою стійкість щодо загрози з боку РФ.

 

Так, у грудні 2017 року країни-члени Євросоюзу підписали угоду про співпрацю у галузі оборони, що стало відповіддю на агресивну поведінку Росії, анексії Криму та серйозну загрозу кібератак.

 

Наголошується, що Єврокомісія запропонувала виділити з нового бюджету 19,5 млрд євро на оборону протягом семирічного періоду.

 

Так, дана сума включає 6,5 мільярдів євро для "військової мобільності" - амбітного проекту, який полегшує переміщення військ та обладнання континентом, що є необхідним для надійного стримування у разі зовнішньої агресії.

 

Однак більша частина грошей а саме 13 мільярдів євро, перейде до Європейського фонду оборони, створеного у червні 2017 року як частина французько-німецьких зусиль, спрямованих на надання блоку нового імпульсу після Brexit.

 

Відзначається, що фонд отримає 4,1 мільярда євро на дослідження в галузі оборони, зосереджуючи увагу на загрозах, що виникають, і майбутніх загрозах безпеці - наприклад, дослідження з робототехніки та створення безпілотників.

 

Крім того, ще 8,9 млрд. євро допоможуть країнам-членам ЄС співпрацювати у виробництві великої військової техніки, такої як танки та вертольоти.

 

Водночас три члени ЄС відмовилися підписати угоду про співпрацю у галузі оборони - Данія та Мальта, а також Британія, яка вийде з ЄС наступного року.

 

Нагадаємо, 3 травня Європейська комісія представила проект довгострокового бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки, який розрахований на 27 країн без Великої Британії.  Зазначається, що комісія пропонує довгостроковий бюджет у розмірі 1,135 млрд євро у зобов'язаннях (виражених у цінах 2018 року), що відповідає 1,11% від валового національного доходу 27 країн ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.