НОВИНИ

Гройсман заявив про відсутність можливостей для підняття мінімальної зарплатні

Прем'єр повідомив, що економічного підґрунтя для такого рішення немає.

Зараз в Україні немає можливості для прийняття рішення про підвищення мінімальної заробітної плати. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

 

"Сподіваюся на те, що ми зможемо це робити далі, але зараз можливості для такого рішення немає", - сказав Гройсман.

 

Прем’єр зазначив, що мінімальна зарплата має зростати пропорційно росту економіки. Тому наразі немає достатньо підґрунтя для встановлення розміру мінімальної зарплати у сумі 4200 грн на місяць.

 

На його думку, влада, збільшивши мінімальну заробітну плату, зробила системний крок, який відкрив ще одну можливість, а саме розморозити загалом заробітні плати.

 

"Мінімальна заробітна плата підштовхнула середню зарплату. Я вважаю, що в цьому році середня заробітна плата вже може бути близько 10 тис. грн", - додав Гройсман.

 

Він переконаний, що досягти рівня середньої зарплати в 10 тис. грн буде можливо навіть у разі, якщо мінімальна зарплата не буде підвищена до 4,2 тис. грн.

 

"У чому питання підвищення мінімалки? Мінімалка залежить від розвитку національної економіки, вона повинна бути посильною для роботодавців. Крім того, вона тягне за собою і бюджетні витрати. Це все повинно бути збалансованим. 3,2 тис. грн - це був наш чіткий розрахунок", - сказав глава уряду.

 

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що в середині травня планується підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 гривень. 

 

Нагадаємо, з 1 січня в Україні мінімальна заробітна плата зросла на 523 гривні – до 3723 гривень.