НОВИНИ

НАЗК направило до суду адмінпротоколи щодо омбудсмена України

У відомстві встановили, що Денісова як народний депутат України 15 березня вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.

Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило направити до суду протоколи про адміністративні правопорушення щодо уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. Відповідне рішення НАЗК ухвалило на засіданні в середу, 2 травня.

 

Так, відомство встановило, що Денісова як народний депутат України 15 березня вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів. Зазначається, що вона взяла участь в обговоренні та в голосуванні парламенту щодо питання порядку денного про призначення її на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

"Цим вона порушила вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, встановлені статтею 28 Закону України "Про запобігання корупції", – йдеться в повідомленні.

 

У НАЗК заявили, що неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7 – 3,4 тис. грн) . Водночас за вчинення дій чи прийняття рішень у відповідних умовах – накладення штрафу від 20 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3,4 – 6,8 тис. грн).

 

"Національне агентство зазначає, що складення протоколу і направлення його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення", – наголосили в Агентстві.

 

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада призначила Людмилу Денісову на посаду уповноваженою з прав людини. Відповідне рішення підтримали 280 народних депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.