НОВИНИ

Порошенко підписав закон щодо реабілітації жертв репресій комуністичного режиму

Зокрема, як зазначається, у документі оновлено термінологію закону про реабілітацію жертв політичних репресій.

Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Про це в череду, 2 травня, повідомляє прес-служба глави держави.

 

"Закон значною мірою заповнює правові прогалини, які мали місце у законодавстві, та поліпшить ситуацію із реалізацією колишніми політв’язнями і репресованими їхніх законних прав", – йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, як зазначається, у документі оновлено термінологію закону про реабілітацію жертв політичних репресій, також вводиться категорія потерпілих від репресій – родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом.

 

"Унормована оновлена процедура реабілітації, що максимально враховуватиме усі обставини здійснення репресії проти конкретної особи. При цьому розгляд документів передбачає не тільки участь представників органів влади, а й об’єднань громадян, що опікуються відповідною тематикою", – наголошується в повідомленні.

 

Зазначимо, що 20 травня вшановують пам'ять жертв політичних репресій — це щорічний національний пам'ятний день, який припадає на третю неділю травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.