НОВИНИ

Наєв заявив, що у розпорядженні Об'єднаних сил Javelin наразі немає

Зазначається, що в підпорядкуванні командувача Об'єднаних сил протитанкові засоби не перебувають.

Об'єднані сили під час своєї операції наразі не мають протитанкових комплексів Javelin. Про це повідомив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час брифінгу в Краматорську..

 

"Наразі в моєму підпорядкуванні протитанкові засоби Javelin не перебувають", - зауважив він.

 

За його словами, підготовка розрахунків ЗСУ з управління Javelin "велася задовго до отримання цих комплексів, велася на території України".

 

Нагадаємо, 1 травня міністр оборони Степан Полторак повідомив, що 2 травня Збройні сили України розпочнуть працювати з протитанковими ракетними комплексами Javelin. 

 

Як повідомлялося 30 квітня, Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin. 

 

Раніше стало відомо, що сенатор США Роберт Портман повідомив, що крім Javelin, Вашингтон надасть Збройним силам України  снайперські комплекси. 

 

2 березня Державний департамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму 47 мільйонів доларів. Агентство зі співпраці в галузі оборонної безпеки заявило, що уряд України запросив купівлю у США 210 ракет і 37 пускових установок. В угоду будуть включені навчання, технічна допомога, транспорт та інші аспекти логістики.

 

Також спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що поставка протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є лише частиною військової допомоги Вашингтона, але "йдеться про набагато більше". 

 

12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.