НОВИНИ

У Азарова упевнені, що дозбирають кошти на чорнобильські проекти

Міністерство закордонних справ упевнене в продовженні надходжень коштів на чорнобильські проекти. Про це сказав міністр закордонних справ Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу "Інтер" 22 квітня.

"Цей процес триватиме. Ми впевнені, що ми зможемо найближчим часом набрати достатню суму, щоб проект створення безпечного укриття, безпечного саркофага було завершено", - сказав він.

Грищенко також зазначив, що незважаючи на те, що зараз на чорнобильські проекти потрібно зібрати 740 млн євро, у цілому необхідна сума становить понад 1 млрд євро.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявляв, що на Чорнобильській донорській конференції у Києві було зібрано близько 550 млн євро.

Після конференції про намір виділити кошти на ці цілі заявили Польща (1,5 млн євро) і Саудівська Аравія (20 млн доларів).

Україна під час міжнародної конференції розраховувала одержати €740 млн, яких не вистачає на зведеннянового безпечного конфайнмента «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

За словами Януковича, завдяки зібраним на донорській конференції коштам Україна отримала можливість побудови укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції до 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.