НОВИНИ

Україна в ООН закликала Росії негайно звільнити політв'язня Сущенка

Водночас Ніколенко повідомив про тиск на представників ЗМІ та активістів в анексованому Криму.

Перший секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко закликав Росію негайно звільнити політичного в'язня Романа Сущенка, а також припинити переслідування представників медіа та активістів в окупованому Криму. Про це він заявив 1 травня на засіданні Комітету ООН з питань інформації.

 

"Переслідування українських журналістів – це тактика війни, яку Росія застосовує проти моєї країни. Насамперед, ми вкотре засуджуємо жорстоке переслідування українського журналіста Романа Сущенка в Москві, який був кинутий за грати в 2016 році за сфабрикованими звинуваченнями. Ми вимагаємо від Росії негайного звільнення пана Сущенка", – наголосив представник України.

 

Водночас він нагадав про тиск на представників ЗМІ та активістів в анексованому Криму, які висловлюють переконання, відмінні від позиції окупаційної російської влади на півострові.

 

Крім того, Ніколенко висловив стурбованість через "масштабну кампанію пропаганди та підбурювання ненависті до України та українців, яку проводять російські державні ЗМІ та громадські діячі". За його словами, Москва використовує ЗМІ як інструмент впливу на ситуацію в окупованому Криму та на Донбасі.

 

Зокрема, український дипломат розповів, що головний редактор російського державного пропагандистського телеканалу RT Маргарита Симонян ще в 2011 році порівняла іномовлення Росії за кордоном з роллю Міністерства оборони.

 

Як підкреслив Ніколенко, це пояснює, чому такий гібридний наступ з використанням державних ЗМІ є прямою загрозою для національної безпеки суверенних держав, а також для цінностей Організації Об'єднаних Націй.

 

Нагадаємо, 27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

21 березня адвокат Марк Фейгін повідомив, що російський суд може завершити розгляд провадження щодо українського журналіста Романа Сущенка в травні, тоді ж під впливом міжнародних посередників українця можуть звільнити.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.