НОВИНИ

У Росії затриманому кримському підприємцю Веліляєву обрали запобіжний захід

За даними журналістки, затриманий зараз перебуває в московському СІЗО "Лефортово".

У Росії суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту для кримського підприємця Ресуля Веліляєва, якого затримали в окупованому Криму 26 квітня. Про це у вівторок, 1 травня, повідомила журналістка Ліля Буджурова.

 

За її словами, суд уже обрав запобіжний захід – два місяці тримання під вартою за статтею 238 частиною 2 Кримінального кодексу Росії ("виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки", максимальна санкція цієї частини статті – позбавлення волі до шести років).

 

"Ресулю Веліляєву визначили запобіжний захід – арешт на 2 місяці, відбувати який він буде в Лефортово за статтею 238 ч.2 КК РФ", – наголосила журналіст.

 

Як повідомлялося, 27 квітня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що затриманих напередодні кримськотатарських підприємців Ресуля Веліляєва й Алі Барієва вивезли з території окупованого Криму. 

 

Нагадаємо, 26 квітня глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що в окупованому Криму від ранку почалися масштабні обшуки в будинках кримськотатарських підприємців, меценатів та активістів Алі Барієва, Асана Барієва, Ремзі Веліляєва, Ресуля Веліляєва, Екрема Веліляєва, Зери Веліляєвої, а також їхніх дорослих дітей, які проживають окремо. Водночас в інших регіонах Криму  проходять  обшуки у всіх філіях підприємства "КримОпт", яке належить братам Веліляєвим.

 

Згодом стало відомо, що російські силовики у Білогірську відвозять після проведеного обшуку директора "КримОпта" Алі Барієва. Водночас глава Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що Ресуля Веліляєва та Алі Барієва відвезли до Сімферополя.

 

Міністерство закордонних справ України пообіцяло звернутися до міжнародних судів у зв'язку з масовими обшуками кримськотатарських підприємців, меценатів  та активістів у Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.