НОВИНИ

У Німеччині на збройні сили планують витратити додаткових €12 млрд

Варто зазначити, що у 2019 році глава відомства пропонує збільшити видатки на три мільярди євро, у 2020 - на чотири, і ще п'ять додаткових мільярдів виділити на 2021 рік.

Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн наполягає на збільшенні фінансування збройних сил на додаткових 12 мільярдів євро впродовж трьох років. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Варто зазначити, що у 2019 році глава відомства пропонує збільшити видатки на три мільярди євро, у 2020 - на чотири, і ще п'ять додаткових мільярдів виділити на 2021 рік.

 

Окрім цього, глава Мінфіну Олаф Шольц пропонує збільшити оборонні видатки менше, ніж на половину цієї суми. За проектом бюджету, фінансування планується збільшити лише на 5,5 мільярда євро загалом до 2021 року.  Але Міноборони Німеччини вважає, що збільшення видатків "з урахуванням величезних витрат на модернізацію, особливо у середньостроковій перспективі, досі є недостатнім".

 

Оборонне відомство попередило, що якщо фінансування не збільшать, то у наступному році деякі з  великих міжнародних проектів озброєнь можуть зірватися. Список проектів Міноборони вже підготувало список проектів, від яких доведеться відмовитися. На першій позиції в ньому – співпраця з Норвегією у сфері розробки підводних човнів, на другій – закупівля шести транспортних літаків C-130 Hercules, які мають базуватися на аеродромі у Франції.

 

Канцлер ФРН Ангела Меркель раніше заявляла, що у 2019 році Берлін планує збільшити видатки на оборону до 1,3% ВВП і водночас має на меті досягти цільового показника у 2% від ВВП до 2024 року.

 

За інформацією видання, у 2017 році витрати країни на оборону склали 37 млрд євро або 1,2% ВВП. НАТО вимагає від країн-членів витрачати на оборону щонайменше 2% ВВП.

 

Нагадаємо, 19 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Постійне структуроване співробітництво з питань безпеки і оборони (PESCO) не збирається конкурувати з Північноатлантичним Альянсом (НАТО). 

 

Як повідомлялося, 11 грудня 2017 року  Рада Європейського союзу схвалила створення нової програми у сфері оборони (PESCO), до якої приєдналися 25 країн ЄС.  До програми приєдналися Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія і Швеція. Зазначається, що участь у програмі PESCO для країн-учасниць Євросоюзу є добровільною.