НОВИНИ

У Вірменії опозиція відновила акції громадської непокори

Зазначається, що лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян наполіг на тому, щоб представники Республіканської партії підтримати його кандидатуру на пост прем’єр-міністра.

У Вірменії 29 квітня демонстранти, які домоглися відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна,  відновили акції громадської непокори. Про це повідомляє "Радіо Азатутюн".

 

Зокрема, лідер опозиційного руху Нікол Пашинян заявив, що представники Республіканської партії Вірменії "повинні стати співавторами перемоги народу", підтримавши його кандидатуру на пост прем’єр-міністра під час голосування у парламенті, запланованого на 1 травня.

 

За його словами, мирні протести будуть продовжені.

 

Також він закликав прихильників "Народного руху" "заполонити всі вулиці і площі Вірменії" у  день призначення прем’єр-міністра.

 

Нагадаємо, 28 квітня лідер протестного руху, голова фракції "Вихід" Нікол Пашинян заявив, що  якщо Республіканска партія Вірменії (РПВ) спільно з іншими партіями підтримає кандидата в прем'єр-міністри, висунутого народом, то вона стане співавтором цього історичного досягнення. 

 

26 квітня у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила, що на тлі відновлення масових протестів тимчасово виконуючий обов'язки міністра територіального управління і розвитку Давид Локян, в. о. міністра освіти і науки Левон Мкртчян та в. о. міністра охорони природи Арцвік Мінасян пожали у відставку.

 

25 квітня у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції.

 

Також у Вірменії опозиційна парламентська фракція "Елк" ("Вихід") висунула кандидатуру свого лідера Нікола Пашиняна на пост прем'єр-міністра країни. За словами члена фракції, керівника партії "Світла Вірменія" Едмона Марукяна, якщо за кандидатуру Пашиняна проголосують усі депутати фракції "Вихід" (9 мандатів) і "Процвітаюча Вірменія" (31 мандат), буде отримано 40 голосів. Однак для обрання Пашиняну треба заручитися підтримкою 53 депутатів у 105-місному парламенті.

 

Як повідомлялося,  в.о. прем'єр-міністра Вірменії Карен Карапетян запропонував провести позачергові парламентські вибори. Водночас президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що починає консультації з парламентськими і позапарламентськими силами у зв'язку з внутрішньополітичною ситуацією в країні. 

 

Однак лідер опозиції Нікол Пашинян повідомив про намір бойкотувати можливі дострокові парламентські вибори, організовані правлячою Республіканською партією (РПВ). 

 

Згодом у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції. 

 

16 квітня в столиці Вірменії Єревані почалися масові протести проти обрання на посаду прем’єра-міністра Сержа Сарґсяна, який до цього двічі обіймав посаду президента країни. Так, демонстранти на чолі з лідером вірменської опозиційної фракції «Елк» («Вихід») Ніколом Пашиняном перекривали основні вулиці та проспекти Єревану.

 

Попри багатотисячні протести 17 квітня вірменський парламент проголосував за обрання Сержа Сарґсяна прем’єром.

 

Згодом 23 квітня стало відомо, що прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. Після цього, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.