НОВИНИ

Угорщина відреагувала на заяву МЗС України щодо впливу Москви на Будапешт

Сіярто заперечує вплив "третьої сторони" на угорські дії.

Глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто відреагував на заяву України про вплив Москви на дії Будапешту, закликавши Київ припинити "фейкову пропаганду". Про це Сіярто заявив у кулуарах зустрічі глав МЗС країн НАТО.

 

"Я маю відкинути пропаганду української держави, їхні заяви про те, що наша політика продиктована кимось іншим. Я кажу цьому ні" - заявив Сіярто.

 

Він знову повторив свою заяву про те, що Україна порушує міжнародне право і права угорської меншини.

 

"Ми маємо 150 тисяч угорців у Закарпатті і ми завжди будемо стояти на їхньому боці, і зараз український уряд порушує їх права і свої міжнародні зобов’язання" - заявив міністр.

 

Окрім цього, Сіярто назвав освітній закон українським "ножем в спину" Угорщині.

 

"Я відкидаю, категорично відкидаю те, що наші дії диктує третя сторона. Я закликаю наших українських друзів припинити фейкову пропаганду" - заявив Сійярто.

 

Як повідомлялося, заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявив, що вплив Москви на Будапешт зростає, а це може стати загрозою не тільки для Києва, але і для єдності НАТО.

 

За словами українського дипломата, Угорщина використовує своє членства в НАТО для тиску на Україну в інтересах "третьої сторони".

 

"На території України проживають угорці, які є складовою українського суспільства, їхня безпека мала би бути ключовим інтересом для Угорщини. Тому Україна в НАТО була би більш вигіднішою для Угорщини, ніж навпаки. Тому я підозрюю, що це не інтерес Угорщини, в даному випадку Угорщина проштовхує в НАТО, а інтерес третьої сторони", - додав Боднар,і уточнив, що під "третьою стороною" має на увазі Росію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.