НОВИНИ

У Вірменії глава уряду відмовився від переговорів з лідером опозиції

Зазначається, що в. о. прем'єр-міністра Карен Карапетян назвав ідею переговорів у присутності ЗМІ безперспективною.
У Вірменії виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Карен Карапетян відмовився від пропозиції лідера опозиції Нікола Пашиняна провести переговори 27 квітня. Про це повідомляє "Радіо Азатутюн".

 

"Чергове запрошення Нікола Пашиняна практично не відрізняється від попереднього, за винятком того факту, що цього разу він не диктує, з ким йтиме на переговори. Відповідь Карена Карапетяна така ж, як і минулого разу. Переговори, де одна сторона виключно диктує порядок денний, а інша не може подати порядок денний, не можуть вважатися переговорами", - написав прес-секретар в.о. прем'єра Арам Араратян  у Facebook.

 

За його словами, Карапетян як і раніше вважає, що проведення переговорів у присутності ЗМІ передбачає, що метою переговорів не є досягнення якихось результатів.

 

"Саме тому участь у "переговорах", які навряд чи знайдуть рішення, в.о. прем'єр-міністра вважає безперспективною", - додав він.

 

Нагадаємо, 26 квітня у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила, що на тлі відновлення масових протестів тимчасово виконуючий обов'язки міністра територіального управління і розвитку Давид Локян, в. о. міністра освіти і науки Левон Мкртчян та в. о. міністра охорони природи Арцвік Мінасян пожали у відставку.

 

25 квітня у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції.

 

Також у Вірменії опозиційна парламентська фракція "Елк" ("Вихід") висунула кандидатуру свого лідера Нікола Пашиняна на пост прем'єр-міністра країни. За словами члена фракції, керівника партії "Світла Вірменія" Едмона Марукяна, якщо за кандидатуру Пашиняна проголосують усі депутати фракції "Вихід" (9 мандатів) і "Процвітаюча Вірменія" (31 мандат), буде отримано 40 голосів. Однак для обрання Пашиняну треба заручитися підтримкою 53 депутатів у 105-місному парламенті.

 

Як повідомлялося,  в.о. прем'єр-міністра Вірменії Карен Карапетян запропонував провести позачергові парламентські вибори. Водночас президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що починає консультації з парламентськими і позапарламентськими силами у зв'язку з внутрішньополітичною ситуацією в країні. 

 

Однак лідер опозиції Нікол Пашинян повідомив про намір бойкотувати можливі дострокові парламентські вибори, організовані правлячою Республіканською партією (РПВ). 

 

Згодом у Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції. 

 

16 квітня в столиці Вірменії Єревані почалися масові протести проти обрання на посаду прем’єра-міністра Сержа Сарґсяна, який до цього двічі обіймав посаду президента країни. Так, демонстранти на чолі з лідером вірменської опозиційної фракції «Елк» («Вихід») Ніколом Пашиняном перекривали основні вулиці та проспекти Єревану.

 

Попри багатотисячні протести 17 квітня вірменський парламент проголосував за обрання Сержа Сарґсяна прем’єром.

 

Згодом 23 квітня стало відомо, що прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. Після цього, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.