НОВИНИ

Засновник CyberPOL розповів, як Україні захиститися від хакерських атак

На думку Барецького, країні необхідно зберегти українські ІТ-таланти та створити своє командування CyberPOL.

Для захисту від хакерських атак Україні потрібно розвивати систему ІТ-освіти, створити ІТ-хаб і запровадити політику для регулювання кіберсфери, причому зробити це в правильній послідовності. Про це в інтерв’ю Тижню розповів засновник CyberPOL, президент Європейського центру інформаційної політики та безпеки Рікардо Барецький.

 

За його словами, необхідно зберегти ці українські ІТ-таланти для того, щоб вони працювали не на закордонні компанії, а на користь держави.

 

«Якщо поєднати кращих спеціалістів навіть із спроможностями вашого приватного сектору, то швидко зможете знайти правильні рішення. Поки це залишається відокремленим і поза державним управлінням, ви в зоні ризику. Це те, чим зараз нехтує Євросоюз. ЄС витрачає більше ніж €11 млрд щороку на технологічні дослідження, але повертає патентів на суму близько 100 млн. Де губиться решта? Особи, що отримують патенти, це переважно не європейці, понад 90% їх росіяни або китайці. Схожу проблему має й Україна», — сказав Барецький.

 

Засновник CyberPOL також зауважив, що інша, не менш важлива, річ — в Україні доцільно створити своє командування CyberPOL.

 

«Для зупинки ворога треба мати зброю. CyberPOL і є тією зброєю, адже ви зможете інтегрувати всі міжнародні служби з національною. Таке рішення стане ідеальним для запобігання втратам інформації, контролю та технологій. Мета — отримати реальний контроль над інформацією. Ця справа дорога, але витрати можна зменшити, якщо разом підійти до вирішення проблем. Україна та ЄС мають працювати спільно для подолання таких викликів», — наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»