НОВИНИ

Опитування показали, скільки українців підтримують ідею єдиної помісної церкви в Україні

Водночас 22,7% українців заявили, що їм байдужі перспективи православної релігії в Україні.

Дослідження Центру Разумкова показало, що 23,4% українців вважають, що православні церкви в Україні повинні об'єднатися в одну та домагатися незалежності. Про це свідчать результати соцопитування.

 

Як зазначається, 26,9% опитаних вважають, що православні України повинні об'єднатися навколо Української православної церкви Київського патріархату, 9,2% виступають за те, щоб УПЦ Московського патріархату залишалася невід'ємною частиною РПЦ.

 

Крім того, 22,7% українців заявили, що їм байдужі перспективи православної релігії в Україні. Натомість 14,3% не змогли дати відповідь.

 

Згідно з дослідженням, 33,5% опитаних вважають, що церква повинна бути національно орієнтованою, а 37,3% – дотримуються протилежної думки. Водночас 56% опитаних вважають, що Україні не потрібна державна церква, 12,4% – вважають, що потрібна.

 

 

Опитування проведене з 23 по 28 березня 2018 з усієї території України, за винятком тимчасово анексованою АР Крим та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка не більше 2.3%.

 

Як повідомлялось, Верховна Рада в четвер, 19 квітня, підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

 

18 квітня голова Верховної Ради повідомив, що в парламенті зареєстровано проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".  Водночас Парубій повідомив, що доручив профільному комітету з питань культури і духовності в позачерговому порядку розглянути проект відповідну постанову для внесення його на розгляд Верховної Ради вже 19 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.