НОВИНИ

НАТО продовжить шукати шляхи допомоги Україні – Столтенберг

Генсек також припустив, що протягом сесії Північноатлантичного альянсу йтиме мова про членство України.

Північноатлантичний альянс та його окремі держави-союзниці продовжуватимуть шукати шляхи допомоги Україні. Про це  заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг напередодні наради міністрів закордонних справ НАТО, яка має відбутися у п'ятницю, 27 квітня, у Брюсселі.

 

«НАТО з Україною має суттєву співпрацю через різні програми і трастові фонди для різних сфер. Ми допомагаємо їм реформуватися, зміцнювати військові та безпекові установи й боротися з корупцією. А також країни-союзниці надають Україні допомогу в двосторонньому форматі і я, відвідуючи різні столиці НАТО, закликаю їх продовжувати й поглиблювати підтримку України», – сказав керівник Північноатлантичного альянсу.

 

Столтенберг також припустив, що протягом завтрашньої сесії, присвяченої обговоренню дипломатами політики «відкритих дверей» НАТО, може йтися й про можливе членство України.

 

«Україна також висловила своє прагнення членства в НАТО, тож я очікую, що міністри закордонних справ висловлять бажання обговорити і це питання», – зазначив голова НАТО.

 

Водночас, коментуючи ситуацію із реалізацією Мінських угод, Єнс Столтенберг заявив, що наразі вони є єдиним способом знаходження мирного й дипломатичного рішення збройному конфлікту в східній Україні.

 

«Згідний з тим, що ми спостерігаємо брак імплементації, але також вважаю, що «Мінськ» – це єдина платформа, яка у нас є, для спроб знайти мирне рішення шляхом переговорів. Ми повинні продовжувати працювати в цьому напрямку та над реалізацією цих угод, і водночас, надавати Україні нашу підтримку. Працюватимемо на цих двох напрямках», – зазначив генеральний секретар НАТО.

 

Раніше повідомлялося, що генсек НАТО Єнс Столтенберг наполіг на тому, що  Україна і Угорщина мають вирішити суперечку щодо мовної статті українського освітнього закону у найкоротші терміни.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.