НОВИНИ

Едвард Лукас: Забороняти Russia Today у Великій Британії було б помилкою

Заборона суперечитиме західним цінностям, бо вона зробить вільне суспільство схожим на авторитарні клептократії, але це не означає, що треба сидіти склавши руки.

Russia Today (RT) — це неподобство, проте забороняти телемережу, яка намагається підірвати довіру до західних інституцій, було б помилкою, принаймні у Великій Британії.  Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

«Я згоден, що такий підхід (Заборона, – Ред.) доцільний у таких країнах, як Україна чи Латвія, де кремлівська пропаганда є серйозною загрозою національній безпеці. Однак у Великій Британії, Німеччині та США ситуація інша. До того ж тут заборона не дасть особливих результатів. У колишніх радянських республіках російськомовні ЗМІ добре закріпилися на телебаченні. А от далі, на Заході, більшість глядачів дивляться RT через інтернет: відеозаписи на YouTube чи трансляції наживо. Телевізійна версія RT, як кабельна, так і ефірна, має в цих країнах низький рейтинг», - пояснив він.

 

 

Головне, за словами Лукаса, що заборона суперечитиме західним цінностям, бо вона зробить вільне суспільство схожим на авторитарні клептократії.

 

Експерт зауважує, що це не означає, що треба сидіти склавши руки. Для початку можна подбати про те, щоб на RT ніхто не виступав, щоб там не з’являвся жоден політик, чиновник, експерт, журналіст, письменник чи науковець із бодай крихтою самоповаги. Також можна спонукати людей не працювати на RT, а регуляторні органи могли б завдати удару по найслабшому місцю RT — журналістській етиці.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.