НОВИНИ

Колишній бойовик: Між місцевими солдатами та росіянами у «ДНР» стосунки дуже напружені

За його словами, російські офіцери, яких на окуповані частині Донецької області називають радниками, взагалі солдатів за людей не вважали.

Настрої у війську «ДНР» зараз не дуже позитивні, навіть між місцевими солдатами та росіянами дуже напружені стосунки. Про це Тижню на умовах анонімності розповів колишній бойовик «ДНР», який скористався програмою СБУ України «На тебе чекають вдома».

 

«Чесно кажучи, настрої зараз не дуже позитивні. Багато від кого можна почути: «Це завелика ціна, яку ми платимо». Але майже ніхто вже не може сказати, за що саме воюємо, боремося. Навіть у російських «добровольців» уже змінюються настрої. Один так казав: «Якби за мій Омськ хтось приїхав воювати, я їх і додому приводив би, як гостей, ми були б вдячні. А тут нам у спину плюють», – розповів він.

 

Екс-бойовик зауважив, що навіть між місцевими солдатами та росіянами дуже напружені стосунки. У кожного своя каша в голові. Є й ті, хто щиро вірить, що вони справді допомагають народу Донбасу й що Росія в цьому конфлікті ні до чого. І він теж не одразу зрозумів, що військова техніка, їжа, форма, озброєння чи снаряди з Росії, аж доки якось не побачив на якомусь обладнанні клаптик із реєстру з Ханти-Мансійська.

 

«А російські офіцери, яких там називають радниками, взагалі нас за людей не вважали», – додав він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»