НОВИНИ

Президент Європейського центру інформполітики та безпеки назвав найсерйозніші загрози в кіберсфері

Рікардо Барецький попередив, що в наступні кілька років у Європі й Україні станеться ще більше атак на підприємства енергетичного сектору, зокрема атомні.

Найсерйознішими загрозами у кіберсфері є загрози об’єктам ядерної енергетики й промисловим системам спостереження та керування (Supervisory Control And Data Acquisition, SCADA). Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив засновник CyberPOL, президент Європейського центру інформаційної політики та безпеки Рікардо Барецький.

 

«Гадаю, що в наступні кілька років ми побачимо в Європі та Україні ще більше атак, пов’язаних із системами SCADA, що задіяні в об’єктах критичної інфраструктури, особливо на підприємства енергетичного сектору, зокрема ядерні», — сказав він.

 

За словами Барецького, ключова проблема при цьому та, що зазначені системи SCADA працюють уже по 20–25 років, вони застарілі, і в разі кібератаки на об’єкт виникає майже гарантована вразливість «нульового дня», тобто немає можливості до неї підготуватися. Це вже можна було побачити в Ірані з вірусом Stuxnet.

 

«Ми знаємо, на що здатен вірус Duqu, але досі не маємо точних відомостей про тих, хто зробив Duqu 2.0. Відомо тільки те, що на його розробку мали бути витрачені значні кошти — від $50 млн до $100 млн», — розповів він.

 

Ще більшою проблемою, зауважив Барецький, може стати те, що зараз на ринку є щось набагато потужніше. Імовірність цього дуже висока. Одна з ознак такого — нещодавні кібератаки проти США, які можна вважати невідворотними ударами на випередження.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»