НОВИНИ

В Італії помер учасник першої української антарктичної експедиції

Віталій Вернігоров був геоморфологом – працівником Інституту геології НАН України, проводив різноманітні геолого-геофізичні дослідження.

У Римі (Італія) в середу, 25 квітня, помер видатний український геолог Віталій Вернігоров, який повертався з наукової станції "Академік Вернадський" в Антарктиді після участі у сезонній експедиції. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України на своїй сторінці в Facebook.

 

 

"Віталій Петрович почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях 1980-х років, працював у Атлантиці та Індійському океані, ходив у довколосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої Української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував у Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що Вернігоров був геоморфологом – працівником Інституту геології НАН України, проводив різноманітні геолого-геофізичні дослідження. Попри поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70 років), він долучився до сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський наприкінці березня цього року.

 

"За час експедиції Віталій Петрович не скаржився на здоров’я, був надзвичайно активним і життєрадісним. Однак дорогою додому, під час пересадки між літаками в Римі, йому раптово стало зле", – зазначається у повідомленні.

 

Як повідомлялося 22 березня, дві українські наукові експедиції вирушають в Антарктиду з метою проведення метеорологічних, біологічних та геофізичних досліджень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.