НОВИНИ

У Вірменії одна з партій вийшла з правлячої коаліції

Водночас у "Дашнакцутюн" заявили, що ситуацію, яка склалася в країні, потрібно вирішувати в рамках конституційності і законів.

У Вірменії революційна федерація "Дашнакцутюн" повідомила про вихід із політичної коаліції. Про це в середу, 25 квітня, повідомляє "Перший вірменський інформаційний" з посиланням на офіційну заяву АРФД.

 

"В результаті народного руху у Вірменії виникла ситуація, яка протягом кількох днів тримає в напрузі все суспільство. На щастя, досі вдалося уникнути найгірших сценаріїв розвитку. В останні дні АРФ "Дашнакцутюн" послідовно прагнула за допомогою діалогу знайти прийнятне і розумне рішення в інтересах країни і народу. Проте так не може тривати довго. Можуть виникнути серйозні виклики. Ми переконані, що нинішня ситуація повинна вирішуватися виключно в рамках конституційності і законів. Беручи до уваги нинішню ситуацію, ми заявляємо про припинення нашої участі в політичній коаліції", – йдеться в заяві.

 

Як повідомлялося, 25 квітня в.о. прем'єр-міністра Вірменії Карен Карапетян запропонував провести позачергові парламентські вибори. Водночас президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що починає консультації з парламентськими і позапарламентськими силами у зв'язку з внутрішньополітичною ситуацією в країні. 

 

Однак лідер опозиції Нікол Пашинян повідомив про намір бойкотувати можливі дострокові парламентські вибори, організовані правлячою Республіканською партією (РПВ). 

 

Нагадаємо, 16 квітня в столиці Вірменії Єревані почалися масові протести проти обрання на посаду прем’єра-міністра Сержа Сарґсяна, який до цього двічі обіймав посаду президента країни. Так, демонстранти на чолі з лідером вірменської опозиційної фракції «Елк» («Вихід») Ніколом Пашиняном перекривали основні вулиці та проспекти Єревану.

 

Попри багатотисячні протести 17 квітня вірменський парламент проголосував за обрання Сержа Сарґсяна прем’єром.

 

Згодом 23 квітня стало відомо, що прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. Після цього, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.