НОВИНИ

У Вірменії лідер опозиції Пашинян заявив про намір бойкотувати можливі дострокові вибори

За словами лідера протестів, Республіканська партія "намагається виграти час".

У Вірменії лідер опозиції Нікол Пашинян повідомив про намір бойкотувати можливі дострокові парламентські вибори, організовані правлячою Республіканською партією (РПВ). Про це в середу, 25 квітня, пише "Радіо Азатутюн".

 

"Я вважаю, що наша перша реакція полягає в тому, що ми будемо бойкотувати ці вибори, причому активно бойкотувати, тобто вибори не відбудуться", – повідомив Пашинян, коментуючи можливі дострокові вибори, організовані РПВ.

 

Водночас він заявив, що Республіканська партія "намагається виграти час".

 

Крім того, за словами лідера протестів у Вірменії, Республіканська партія хоче призначити в. о. прем'єр-міністра Карена Карапетяна на посаду прем'єра і "думають, що люди настільки наївні, що погодяться на заміну одного республіканця іншим республіканцем".

 

"Карапетян неправильно зрозумів те, що ми говоримо. Прем'єр-міністр повинен бути обраний на Національних зборах, згідно із законом він повинен бути висунутий фракціями Національних зборів, а народ на площі до цього повинен дати згоду на будь-якого кандидата", – додав Пашинян.

 

Як повідомлялося, 25 квітня в.о. прем'єр-міністра Вірменії Карен Карапетян запропонував провести позачергові парламентські вибори. Водночас президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що починає консультації з парламентськими і позапарламентськими силами у зв'язку з внутрішньополітичною ситуацією в країні. 

 

Нагадаємо, 16 квітня в столиці Вірменії Єревані почалися масові протести проти обрання на посаду прем’єра-міністра Сержа Сарґсяна, який до цього двічі обіймав посаду президента країни. Так, демонстранти на чолі з лідером вірменської опозиційної фракції «Елк» («Вихід») Ніколом Пашиняном перекривали основні вулиці та проспекти Єревану.

 

Попри багатотисячні протести 17 квітня вірменський парламент проголосував за обрання Сержа Сарґсяна прем’єром.

 

Згодом 23 квітня стало відомо, що прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку. Після цього, у Єревані відбулося екстрене засідання кабінету міністрів, на якому виконувачем обов'язків прем'єр-міністра призначили першого віце-прем'єра Карена Карапетяна.