НОВИНИ

Фейгін вирішив оскаржити позбавлення адвокатського статусу

За словами захисника Сущенка, Адвокатська палата Москви проігнорувала положення п. 5 ст. 18 КПЕА, яке виключало покарання через шість місяців після проступку.
Позбавлений адвокатського статусу захисник українського журналіста та політв'язня у Російській Федерації Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що  має намір оскаржити рішення Адвокатської палати Москви. Про це йдеться в його зверненні до адвокатської спільноти РФ.

 

"Порадившись з колегами, я все ж таки прийняв рішення звернутися до суду за оскарженням рішення Адвокатської палати міста Москви, яка позбавила мене адвокатського статусу. У зв'язку з цим, я розраховую на допомогу і підтримку колег-адвокатів". - написав він у Facebook.

 

 

Зокрема, Фейгін нагадав, що 24 квітня 2018 року Рада Адвокатської палати міста Москви ухвалила рішення про припинення його статусу адвоката. Причому на підставах, які, на його думку, не можна визнати ні правовими, ні обгрунтованими, ні справедливими.

 

"Мабуть, вперше в історії російської адвокатури позбавляють професії за висловлення думки в соціальних мережах. Три повідомлення, зроблені в мережі Twitter в липні 2017 року, стали приводом для застосування найсуворішого заходу дисциплінарного покарання", - зауважив він.

 

За його словами, палата проігнорувала положення п. 5 ст. 18 КПЕА, яке виключало покарання через шість місяців після проступку.

 

"Черговий раз з'явився привід переконатися, що Правила поведінки адвокатів у інформаційно-телекомунікаційній мережі "Інтернет" прийняті лише для позбавлення від неугодних: діють вибірково, чудово підходять для зведення особистих рахунків і політичного переслідування", - наголосив адвокат.

 

Нагадаємо, 24 квітня  Марка Фейгіна, захисника українського журналіста та політв'язня у Російській Федерації Романа Сущенка, позбавили статусу адвоката.  За його словами, адвокатського статусу його позбавили за три твіти.

 

29 березня Марк Фейгін, адвокат українського журналіста та політв'язня у Російській Федерації Романа Сущенка, звернуся у листі до російського президента Владіміра Путіна та попросив про обмін українського журналіста.

 

Як повідомлялося, 27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арештукраїнському журналісту Роману Сущенку.

 

Раніше Московський міський суд у вівторок, 27 березня, о 10.00 розпочав попередні слухання у справі щодо незаконно заарештованого у Москві українського журналіста Романа Сущенка. Згодом стало відомо, що Сущенко не визнав вину у повному обсязі. 

 

21 березня адвокат Марк Фейгін повідомив, що російський суд може завершити розгляд провадження щодо українського журналіста Романа Сущенка в травні, тоді ж під впливом міжнародних посередників українця можуть звільнити.

 

25 січня захист українського журналіста Романа Сущенка, якого незаконно утримують в Росії, подав апеляційну скаргу на рішення суду про продовження арешту до 30 березня.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.