НОВИНИ

Американська нафта витісняє російську з ринку Європи - Reuters

Зазначається, що експорт нафти з РФ до Європи у перші два місяці 2018 року впав на 10 %.

Американська нафта стає конкурентоспроможною на європейському ринку нафти, який здебільшого контролюється країнами-членами ОПЕК( Організація країн-експортерів нафти, OPEC) і Росією. Про це повідомляє агентство Reuters, пише "Збруч".

 

Зазначається, що обсяги американської нафти, експортованої до Європи з початку 2018 року, зросли вчетверо порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

 

За інформацією агентства, виробники США за перші чотири місяці 2018 року експортували до європейського ринку близько семи мільйонів тонн нафти.

 

На думку експертів, інтерес до імпорту ресурсів США зростає через нижчу ціну американської нафти, яка з урахуванням вартості транспортування може скласти конкуренцію нафті марки Brent.

 

У свою чергу, експорт російської нафти до Європи у перші два місяці 2018 року впав на 10 %.

 

 

За офіційними прогнозами, 2018 року виробництво нафти в США зросте до 620 мільйонів тонн. Зокрема, приблизно стільки ж нафти видобуватимуть в РФ і Саудівській Аравії.

 

Нагадаємо, 1 березня американська нафтова компанія Exxon Mobil Corp вирішила вийти зі спільних з компанією "Роснефть" проектів з пошуків нових родовищ нафти через санкції, запроваджені щодо Росії.

 

У липні 2017 року влада США оштрафувала нафтову компанію ExxonMobilна 2 млн доларів за угоди, які вона підписала з головою компанії Роснефть Ігорєм Сєчіним, який знаходився на момент підписання договорів був під санкціями США.

 

Раніше найбільші нафтові компанії США, включаючи ExxonMobil і Chevron, виступили проти нового законопроекту про розширення санкцій щодо Росії.

 

Зазначимо, що у Мінфіні США наголошували, що приблизно між 14 і 23 травня 2014 року керівники підконтрольних ExxonMobil американських підприємств підписали із Сечіним вісім контрактів, пов'язаних з нафтогазовими проектами в Росії. Головою ради директорів ExxonMobil тоді був Рекс Тіллерсон, який тепер є держсекретарем США. Тіллерсон був відомий тим, що мав хороші стосунки з російським бізнесом.

 

Ще в 1990-х роках він був представником ExxonMobil в Росії. Газета Guardian стверджує, що з того часу Тіллерсон особисто знайомий з Сєчіним. У 2011 році ExxonMobil і "Роснефть" уклали угоду, яка надала американській компанії доступ до нафти в російській частині Арктики в обмін на інвестиції. Цей контракт був заморожений після введення Вашингтоном санкцій проти Росії. Тіллерсон був відомий як противник цих санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.