НОВИНИ

Сенатори США вимагають від банків розкрити зв'язки з фігурантами "кремлівського списку"

Зазначається, що банки повинні надати звіти про всі рахунки, які контролюються фігурантами "кремлівського списку", за останні п'ять років.

Сенатори Сполучених Штатів Америки направили листи найбільшим банкам у світі з вимогою розкрити будь-які зв'язки з російськими бізнесменами з "кремлівського списку" та оточення президента Росії Владіміра Путіна. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що авторами запитів стали сенатори-демократи Джин Шахін і Шелдон Уайтхаус.

 

Зокрема, листи були розіслані в американські банки Bank of America, JPMorgan Chase, Citibank, а також банки Європи Barclays і HSBC, Deutsche Bank, UBS та Credit Suisse.

 

Так, від банків вимагають звіти про всі рахунки, які контролюються фігурантами "кремлівського списку", за останні п'ять років. У разі відмови банків у наданні даної інформації сенатори застерегли прийняти більш жорсткі заходи,  таких як урядове розслідування.

 

"Враховуючи їхні статки і відносини з російською державою, багато олігархів в Росії або володіють, або піддаються значному політичному впливу", - йдеться у листі.

 

Як повідомлялося, 6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем.

 

Також глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Сполучені штати Америки ввели нові санкції проти російських чиновників, олігархів та компаній через агресивну діяльність Російської Федерації у світі. Таку заяву зробив глава Міністерства фінансів США Стівен Мнучін. Він також сказав, що російський уряд відповідальний за непропорційне збагачення олігархів та владних еліт.

 

Згодом президент України Петро Порошенко привітав розширення санкцій Сполучних Штатів Америки проти фігурантів «кремлівського списку» та заявив, що Україна може синхронізувати санкції проти РФ з США

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.