НОВИНИ

Голова парламенту ФРН закликав створити армію Євросоюзу

За словами Вольфганга Шойбле, Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку.

Голова парламенту Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що Європейський Союз повинен посилити військову та оборонно-політичну співпрацю серед країн-членів. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час конференції глав парламентів держав ЄС у Таллінні.

 

Зокрема, він вважає, що Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку й докладати більше зусиль у світовій політиці в цьому контексті. 

 

"На моє особисте переконання, нам потрібна європейська армія. Краще вчора, ніж завтра чи післязавтра", - зауважив він.

 

За його словами, безпековій та оборонній політиці ЄС "необхідне і реалістично можливе, як і раніше, різко розходяться". 

 

У свою чергу, він наголосив, що після рішення про вихід Британії зі складу ЄС було зроблено значні кроки вперед. Так, європейський оборонний союз PESCO (Permanent Structured Cooperation on security and defence, "постійна структурна співпраця з питань безпеки та оборони") був створений у 2017 році.

 

"У рамках PESCO країни Євросоюзу добровільно зобов'язалися тісніше співпрацювати у сфері безпеки та оборони. Їхня мета - зробити ЄС гнучкішим та незалежнішим від США у сфері безпеки", - додається у повідомленні.

 

Нагадаємо, 19 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Постійне структуроване співробітництво з питань безпеки і оборони (PESCO) не збирається конкурувати з Північноатлантичним Альянсом (НАТО). 

 

Як повідомлялося, 11 грудня 2017 року  Рада Європейського союзу схвалила створення нової програми у сфері оборони (PESCO), до якої приєдналися 25 країн ЄС.  До програми приєдналися Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія і Швеція. Зазначається, що участь у програмі PESCO для країн-учасниць Євросоюзу є добровільною. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.