НОВИНИ

У ГПУ заявили про перевірку зняття арешту з рахунків Януковича-молодшого

Зазначається, що з метою перевірки стану розслідування у кримінальному провадженні ГСУ Нацполіції призначено службове розслідування.
Генпрокуратура України підтвердила інформацію про те, що Печерський райсуд Києва зняв арешт із розміщених у ПАТ “ВБР” коштів, які пов’язані із Олександром Януковичем. Про це йдеться на сайті відомства.

 

Зазначається, що ГПУ проведе відповідну перевірку.

 

"У зв'язку з поширенням у ЗМІ інформації про зняття арешту з коштів, накладених на рахунки юридичних осіб, відкритих у ПАТ “ВБР”, які, за версією слідства, пов’язані з О. Януковичем інформуємо, що дійсно 14.02.2018 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва, на думку слідства, безпідставно скасовано арешт, накладений на рахунки семи юридичних осіб”, - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, про ухвалення даного рішення слідчого судді стало відомо лише у квітні 2018 року, після надходження ухвали до Нацполіції. Так, до прокуратури така ухвала взагалі не надходила.

 

"На даний час ГПУ за фактом скасування слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва арешту з рахунків ТОВ "Тіпікон А", ТОВ  ВБР-Інвест", ТОВ "Лайтрум", ТОВ "Квардіс Н", ТОВ "Вектор- Перспектива", ТОВ "Араніт К", ТОВ "Ді Соуз" вирішується питання щодо внесення відповідних відомостей до ЄРДР для перевірки законності даного рішення суду за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови)", - додається у повідомленні.


Наголошується, що з метою перевірки стану розслідування призначено службове розслідування.

 

Нагадаємо, 17 квітня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про зняття арешту з рахунків компаній, пов’язаних з сином колишнього президента Віктора Януковича – Олександром.  Зазначається, що арешти були накладені в 2015 та 2016 році в провадженні про заволодіння державними коштами через регіональні відділення "Укрзалізниці". За версією слідства, рахунки компаній створені для легалізації коштів, знаходяться у збанкрутілому "Всеукраїнському банку розвитку", який належить Олександру Януковичу. Загалом правоохоронці встановили 12 фірм, підконтрольних службовим особам банку Януковича-молодшого.

 

Печерський районний суд Києва  ухвалив рішення про зняття арешту з 312,5 млн грн, які надійшли в "Міжнародний інвестиційний банк" президента Петра Порошенка від "Всеукраїнського банку розвитку" Олександра Януковича. Про це йдеться в рішенні суду від 2 березня. Повідомлялося також, що кошти з ВБР в МІБ були перераховані 10 січня. Пізніше в МІБ повідомили, що переказ коштів не був погоджений і після зарахування коштів банк повідомив Державній службі фінансового моніторингу про фінансові операції клієнта.

 

У прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб пояснили, що перерахування 312,5 млн грн з ліквідованого "Всеукраїнського банку розвитку" в "Міжнародний інвестиційний банк", що належить президенту Петру Порошенку, обумовлено виконанням процедури задоволення вимог кредиторів ВБР. 

 

29 грудня 2016 стало відомо, що Печерський суд Києва зняв арешт із коштів трьох фізосіб у сумі 15 мільйонів доларів на рахунках у Всеукраїнському банку розвитку, який належить Олександру Януковичу. У 2015 році розпочалася процедура ліквідації неплатоспроможного Всеукраїнського банку розвитку сина Януковича.

 

У березні 2017 року ГПУ зупинила операції на рахунках із коштами з банку сина Януковича після зняття арештів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.