НОВИНИ

Країни Заходу обговорили можливість подолання вето РФ в Радбезі ООН - The Guardian

Резолюція "Єдність заради миру" дозволяє 9 з 15 членів Радбещу обійти вето і передати будь-яке питання на загальне голосування до Генасамблеї.

Уряд західних країн обговорили механізм блокування вето Росії в Раді безпеки ООН шляхом використання резолюції Генеральної Асамблеї 1950 року "Єдність заради миру", ухваленої за часів Корейської війни. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на джерела.

 

"Російське вето не повинно бути кінцем зусиль для колективних дій ООН. Відповідальність за затвердження відповідальності за використання хімічної зброї, а також для припинення жахів сирійського конфлікту лежить на світовій спільноті в цілому ", - зауважив колишній офіційний представник ООН та керівник Amnesty International Іан Мартін.

 

Так, згідно з резолюцією, Генеральна Асамблея може вживати заходів, якщо Радбез не може  діяти через голосування проти одного зі своїх постійних членів у випадку, коли існують підстави вбачати загрозу миру, порушення миру чи акт агресії. 

 

"Вона дозволяє дев'яти з 15 членів Ради безпеки обійти російське вето і передати будь-яке питання на загальне голосування", - йдеться у повідомленні. 

 

Зазначається, що для затвердження потрібно дві третини голосів Генасамблеї.

 

Нагадаємо, 23 квітня  Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш визнав неефективність Ради Безпеки ООН і розповів про початок нової холодної війни. На його думку, "наївно вважати, що ООН може якимось магічним способом вирішити всі проблеми в Сирії".

 

Раніше представники міжнародної Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) відвідали одне з місць у сирійському місті Дума для збору зразків для аналізу у зв'язку з твердженнями про використання хімічної зброї 7 квітня 2018 року. 

 

Водночас у районі хімічної атаки у Думі свідки зафіксували автомобіль з логотипом Організації Об’єднаних Націй.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.