НОВИНИ

Мене жахає можливість виключення Росії з Ради Європи - Ягланд

Зазначається, що генсек РЄ особисто виступає проти виключення РФ, так як організація працює "не для країн, а для людей".

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд повідомив, що залишається прихильним до ідеї збереження Росії у складі Ради Європи.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час сесії ПАРЄ у Страсбурзі.

 

"Я залишаюся прихильним до збереження Росії в РЄ", - зауважив він.

 

За його словами, рішення про виключення держави-члена РЄ можуть ухвалювати лише Комітет міністрів РЄ.

 

"Країна-член залишається тут (в складі організації), доки країни-члени не ухвалять протилежного рішення", - підкреслив він.

 

Також він наголосив, що особисто виступає проти виключення Росії з РЄ, так як організація працює "не для країн, а для людей".

 

"Європейський суд з прав людини важливий для громадян Російської Федерації... Мене жахає можливість того, що росіяни випадуть з-під дії Європейської конвенції", - відзначив він.

 

У свою чергу, генсек повідомив, що готується до певних "жорстких дій" через несплату РФ свого внеску до бюджету РЄ.

 

"Повністю неприйнятно те, що Росія робить, коли не виплачує свій внесок до бюджету", - відзначив він.

 

Нагадаємо, 24 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, у якому визнала окупацію окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) Російською Федерацією. Зазначається, що це визнання міститься в резолюції "Про надзвичайний стан...", яка присвячена випадкам призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини.

 

17 квітня заступник голови постійної делегації України в ПАРЄ Георгій Логвинський заявив, що головною метою Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи є зняття санкцій, оскільки вони вартують мільярдів російській економіці.

 

Згодом Бюро Парламентській асамблеї Ради Європи голосами лівих і соціалістів відмовило у проведенні термінових дебатів на запит Великобританії, України та інших на тему Солсбері, незаконних «виборів» в Криму тощо. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.