НОВИНИ

Україна звернулась до Міжнародного суду ООН через невиконання РФ його наказу

Зазначається, що 19 квітня 2017 року МС ООН прийняв рішення застосувати тимчасові запобіжні заходи проти Росії на вимогу України.

Україна звернулась до Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй з проханням надати тлумачення свого ж наказу щодо застосування тимчасових заходів, який був прийнятий 19 квітня 2017 року. Про це повідмоляє прес-служба Міністерства закорднонних справ України.

 

Зазначається, що в 2017 році Україна в Міжнародному Суді ООН ініціювала справу проти Росії з метою її притягнення до відповідальності за фінансування та підтримки актів тероризму в Україні, а також участі в здійсненні актів расової дискримінації в рамках здійснення агресії проти України. 

 

Так, 19 квітня 2017 року МС ООН прийняв рішення застосувати тимчасові запобіжні заходи проти РФ на вимогу України.

 

Зокрема, наказом МС ООН також зобов’язав Росію "утриматись від вжиття чи підтримання обмежень відносно можливості кримських татар зберегти власні представницькі інституції, включаючи Меджліс".

 

"Минув рік, та, не зважаючи на чіткий припис Наказу, Російська Федерація продовжує здійснювати заборону та перешкоджати діяльності Меджлісу", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як передбачено даним наказом.

 

"Вже зрозуміло, що Росія не збирається скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом МС ООН. Україна принципово не погоджується з такою позицією; текст наказу є абсолютно чітким, зрозумілим та вимагає негайного скасування заборони. У зв’язку з цим, Україна звертається до Міжнародного Суду ООН виконати свої судові повноваження та підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу ", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, наказ МС ООН зобов’язує РФ "забезпечити доступ до отримання освіти українською мовою", та закликає сторони не вживати заходів, які б могли загострити спір перед судом.

 

"Україна вкотре висловлює глибоке занепокоєння підходам Росії до тлумачення положень рішення суду щодо застосування тимчасових заходів. Сьогодні, цим кроком Україна знову заявляє, що дії Російської Федерації не відповідають нормам міжнародного права. Звертаємось до міжнародного суспільства із закликом наполягати на тому, щоб Російська Федерація дотримувалась норм міжнародного права, включаючи виконання обов’язкових наказів Міжнародного суду ООН", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 20 квітня координатор системи ООН в Києві Ніл Вокер заявив, що зараз необхідно терміново гарантувати безпеку працівників Донецької фільтрувальної станції з метою запобігання гуманітарній кризі через припинення подачі води.

 

Як повідомлялося, 19 квітня в штабі АТО заявили, що незаконні збройні формування загострили ситуацію щодо Донецької фільтрувальної станції з метою тиску на українську сторону під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Згодом у МінТОТ заявили, що станція відновить роботу після того, як комунальне підприємство "Вода Донбасу" досягне угоди з Міжнародним комітетом Червоного Хреста  та Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ щодо супроводу працівників станції.

 

17 квітня автобус із працівниками Донецької фільтрувальної станції потрапив під обстріл, внаслідок чого п’ять осіб дістали поранень. Один співробітник знаходиться у критичному стані.

 

Згодом у КП "Компанія "Вода Донбасу" повідомили, що Донецька фільтрувальна станція призупинила роботу. Зокрема, припинена подача питної води до Авдіївки, частково Донецька та Ясинуватої, в селище Червоний Партизан, у села Крута Балка і Верхньоторецьке

 

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер у контексті нещодавнього обстрілу автобусу з працівниками Донецької фільтрувальної станції назвав спрямовані напади проти цивільних неприйнятними. Офіційний Вашингтон також засудив обстріл працівників Донецької фільтрувальної станції, а також закликали Росію вивести війська з окупованого Донбасу.

 

Також Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ закликала сторони конфлікту на Донбасі надати гарантії безпеки, які потрібні для відновлення роботи Донецької фільтрувальної станції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.