НОВИНИ

Комітет сенату США схвалив призначення Помпео на посаду держсекретаря

Кандидатуру підтримали 11 сенаторів, 9 висловилися проти.

Комітет у закордонних справах Сенату США рекомендував затвердити кандидатуру Майкла Помпео, висунутого президентом Дональдом Трампом на посаду держсекретаря. Про це повідомляє CNN.

 

Зазначається, що на засіданні комітету виникли складнощі через відсутність одного з сенаторів-республіканців Джонні Айзексона. Відповідно до правил Сенату, член комітету, що не присутній на засіданні, не може голосувати.

 

Голова комітету запропонував кожному з присутніх висловитися про главу ЦРУ в надії, що Айзексон все ж встигне до початку голосування, але пізніше стало відомо, що він прибуде до Вашингтона тільки пізно вночі.

 

Сенатор-республіканець Ренд Пол, зокрема, раніше висловлювався проти кандидатури Помпео, але незадовго до початку засідання переглянув свою позицію і прийняв рішення підтримати його.

 

В результаті комітет схвалив кандидатуру Помпео 11 голосами, проти висловилися  9 сенаторів. Лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл сказав, що є достатньо голосів, щоб підтримати кандидатуру Помпео на цьому тижні. Це дозволить новому держсекретареві взяти участь в саміті НАТО в п'ятницю, 27 квітня.

 

Як повідомлялося, 13 березня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звільнив з посади державного секретаря Рекса Тіллерсона. На його місце призначено екс-директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Майка Помпео.

 

Нагадаємо, після призначення Майка Помпео ЦРУ очолила колишній заступник директора відомства Джина Хаспел. Вона стала першою жінкою на цій посаді.