НОВИНИ

Спецслужби Вірменії заявили про попередження масштабної серії терактів

Підозрювані планували встановити саморобні вибухові пристрої в публічних місцях на території країни.

Служба національної безпеки Вірменії повідомила про попередження серії терактів у країні. Про це повідомив прес-центр відомства.

 

Згідно з повідомленням відомства, теракти планували двоє громадян Вірменії, які контактували з засудженим опозиціонером Жирайром Сифіляном і членами групи "Сасна црер", яка у 2016 році захопила приміщення патрульно-постової служби у Єревані.

 

Варто зазначити, що підозрювані хотіли встановити саморобні вибухові пристрої в публічних місцях на території країни, у тому числі на площі Свободи в Єревані, у торговому центрі "Далма мол", у транспортних засобах, під мостами, на інших шляхах сполучення за 100-150 метрів від житлових будинків, щоб "завдати смерті або тілесних ушкоджень співробітникам правоохоронних органів і інших посадових осіб, сформувати атмосферу страху, і незаконно вплинувши на органи державного управління, змусити їх виконати умови висунутих вимог".

 

За даними спецслужб, затримані з метою реалізації зазначених терористичних дій виготовили і випробували вибуховий пристрій. Також вони намагалися завербувати і зробити учасниками злочинного співтовариства інших осіб, обіцяючи їм і членам їх сімей укриття в разі небезпеки, а також фінансову допомогу.

 

Двоє організаторів, а також четверо їхніх імовірних співучасників були оперативно затримані. Порушено кримінальну справу за статтями про створення злочинного співтовариства або участь у ньому, підготовку теракту організованою групою, незаконний обіг зброї, боєприпасів і вибухових речовин, виготовлення зброї організованою групою.

 

Нагадаємо, 20 квітня у столиці Вірменії демонстранти, які виступають проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна знову почали блокувати рух автотранспорту на вулицях Єревана.  За словами лідера опозиційного руху Нікола Пашиняна, рух відновить акцію з блокування вулиць міста та будуть перекриті станції метро. Він також оголосив день днем ​​вантажівок, закликавши їх приєднатися до акції. З площі Республіки в Єревані правохоронці затримали опозиціонера Давида Санасаряна та ще кілька активістів.

 

Також стало відомо, що напередодні суд вирішив задовольнити клопотання слідчого і на два місяці заарештувати громадського активіста Тиграна Мазманяна.

 

19 квітня кількість затриманих учасників антиурядових протестів в Єревані зросла до 123 осіб. Повідомляється, що проти 85 осіб відкриті адміністративні провадження, їх відпустили, а 38 затриманих передані органам попереднього слідства.

 

Раніше у столиці Вірменії під час протестів  проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна демонстранти заблокували третій корпус будинку уряду. 

 

18 квітня у столиці Вірменії під час протестів  проти нового прем'єр-міністра Сержа Саргсяна правоохоронці затримали 100 осіб. 

 

Напередодні поліція Вірменії повідомила, що може застосувати зброю проти активістів мітингу в Єревані, якщо виникне загроза нападу на органи державної влади. У поліції заявили, що органи державного управління є об’єктами, які підлягають особливому режиму охорони, " аж до застосування зброї".

 

17 квітня парламент Вірменії вперше після Конституційних змін підтримав кандидатуру екс-президента Сержа Сарґсяна на посаду прем’єр-міністра. Повідомляється, що кандидатуру Сарґсяна, яку представила правляча Республіканська партія Вірменії та Вірменська революційна федерація Дашнакцутюн, підтримали 77 депутатів, висловилися проти 17.

 

Крім того, представник вірменської опозиції, лідер ініціативи "Мій крок" Нікол Пашинян заявив про початок акцій "тотальної непокори". Зокрема, на площі Франції в Єревані заступник начальника столичної поліції Валерій Осипян надав Пашиняну письмове повідомлення про те, що поліція прийняла рішення про припинення демонстрацій. У свою чергу, лідер ініціативи "Мій крок"  не читаючи документа, демонстративно розірвав його, заявивши, що "у Вірменії розпочалася тотальна непокора".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.