НОВИНИ

Політв’язня Балуха хочуть відправити у карцер кримського СІЗО – правозахисники

Зазначається, що активіста звинувачують у "порушенні правил внутрішнього розпорядку".

Засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха мають намір відправити в карцер СІЗО Сімферополя. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

 

За даними правозахисників, Балуха звинувачують в «порушенні правил внутрішнього розпорядку».

 

«У карцері українець буде перебувати три доби. Рішення про поміщення людини в карцер ухвалює комісія зі співробітників СІЗО. Ув’язненим, які перебувають у карцері, забороняється листування, побачення, крім побачень з адвокатом, а також придбання продуктів харчування і предметів першої необхідності. Вони не мають права отримувати посилки і передачі, а користуватися спальним місцем можна тільки в спеціально відведені вночі години», – йдеться в повідомленні.

 

При цьому, за даними правозахисників, Балух у карцер ще не переведений через те, що існує черга на відбування такого покарання, пов’язана з переповненням СІЗО.

 

Публічних коментарів представників кримського СІЗО з цього приводу наразі немає.

 

Нагадаємо, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування. 

 

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України вимагає допустити українських лікарів до незаконно засудженого в окупованому Криму Володимира Балуха. 

 

13 квітня Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент заявив, що в окупованому Криму на незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха чинять психологічний тиск та б'ють. Згодом заступник голови правління Кримьської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що до Балуха не пускають медиків.

 

16 квітня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москальковоі з проханням надати кваліфіковану медичну допомогу незаконно засудженому в окупованому Криму Володимиру Балуху.  А також закликала РФ провести розслідування щодо фізичного та психологічного тиску на Балуха.

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.