НОВИНИ

Кількість обстрілів із забороненої зброї на Донбасі збільшилася вдев’ятеро – ОБСЄ

Минулого тижня, зокрема, зафіксували 144 одиниці озброєння, яке мало бути відведено.

Кількість випадків застосування забороненого озброєння на сході України за минулий тиждень зросла в дев’ять разів. Про це повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг під час щотижневого брифінгу.

 

"Минулого тижня СММ ОБСЄ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на 10%. Минулого тижня ми зафіксували 4827 порушень режиму припинення вогню, СММ констатувала збільшення кількості випадків застосування озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, майже в дев'ять разів", - заявив Хуг.

 

Окрім того,  він розповів про марність спроб місії закликати сторони до усунення причин насильства на сході України, розведення сил та засобів.

 

"Приміром, минулого тижня ми також зафіксували 144 одиниці озброєння, яке мало бути відведено: 49 у підконтрольних урядові районах та 95 - у районах, що не контролюються урядом. Також місія фіксувала наявність мін. Невдовзі ці міни, а також тисячі інших, що розкидані скрізь вздовж лінії зіткнення, не буде видно, бо земля швидко вкривається рослинністю, а без відповідного позначення та огородження цих ділянок це приховане озброєння забере ще більше невинних життів", - зазначив представник ОБСЄ.

 

Також Хуг повідомив, що минулого тижня СММ підтвердила дані щодо 11 осіб, які дістали поранення, та щодо десятків пошкоджених приватних та багатоквартирних будинків.

 

Нагадаємо, раніше перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг повідомив, що спостерігачі місії вперше зафіксувала протитанкові міни біля селища Ломакине Донецької області. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.