НОВИНИ

Парламентарі ЄС та України закликали до нових санкцій щодо Росії

Парламентський комітет також переконаний, що Євросоюз має призначити представника з питань Донбасу та Криму.

Євросоюз має робити більше для вирішення конфлікту на Донбасі та деокупації Криму. Про це йдеться у заяві, ухваленій Парламентським комітетом асоціації ЄС-Україна на сьомому засіданні, яке відбулося 18-19 квітня у Страсбурзі.

 

На думку європарламентарів та народних депутатів України, які входять до комітету, Євросоюз "повинен робити амбітні пропозиції стосовно своєї ролі у вирішенні конфлікту, такі, як шляхом призначення спеціального посланця ЄС щодо конфлікту в Східній Україні та Криму".

 

Зазначається, що парламентський комітет розчарований, що "за чотири роки після незаконної анексії Криму та міста Севастополя Російською Федерацією жодної конкретної пропозиції міжнародного формату переговорів з деокупації півострова не було обговорено на міжнародних форумах".

 

Депутати також засудили як "політичне переслідування" незаконне ув'язнення у Росії та Криму громадян України, а також погіршення ситуації з правами людини в Криму, зокрема для кримських татар.

 

"У світлі цих подальших порушень міжнародного права та фундаментальних прав і свобод (комітет) вважає, що ЄС та Україна повинні не лише подовжувати наявні санкції, але і запровадити додаткові санкції щодо РФ", - наголошується в заяві.

 

Зокрема, йдеться про санкції щодо відповідальних за порушення прав людини та тих осіб, які організовували російські президентські вибори на території Криму. За словами заступниці голови комітету Верховної Ради з євроінтеграції Марії Іонової, Україна передала ЄС список зі 140 таких осіб.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що нових санкцій проти РФ не буде, доки вона не вчинить чергову провокацію. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.