НОВИНИ

Вбивство Куцяка в Словаччині. Європарламент закликав захищати журналістів

Зазначається, що відповідну резолюцію підтримали 573 європарламентарів.

Європейський парламент закликав Європейський Союз краще захищати журналістів та вимагає від Словаччини забезпечити незалежне міжнародне розслідування вбивства журналіста Яна Куцяка. Про це йдеться на сайті Європарламенту.

 

Зазначається, що відповідну резолюцію підтримали  573 європарламентарів. 

 

Зокрема, парламент запропонував назвати на честь Куцяка свою програму стажування для журналістів.

 

Так, депутати закликали Словаччину забезпечити всі необхідні ресурси для проведення незалежного розслідування подвійного вбивства.

 

Крім того, у Європарламенті також закликали захистити журналістів-розслідувачів від будь-яких форм залякування, спрямованих на те, аби змусити журналістів замовкнути.

 

Наголошується, що парламент засудив випадки проникнення організованої злочинності у економіку і політику Словаччини на всіх рівнях, політизованого відбору топ-прокурорів, які не привели до належного розслідування.

 

"Вбивства Дафне Каруаны Галісії і Яна Куцяка - це спроба підірвати наші фундаментальні цінності і удар з верховенства права в Європейському Союзі. Цей парламент бажає зміцнити права та обов'язки журналістів підтримувати вільну і незалежну інформацію", - підкреслив президент Європарламенту Антоніо Таяні.

 

Нагадаємо, 15 березня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо подав у відставку після масових протестів у країні через вбивство журналіста-розслідувача Яна Куцяка та загрозу нових виборів. Зокрема, у відставку подали також усі міністри уряду Фіцо, однак залишаться працювати до призначення нового кабінету.

 

Напередодні президент Словацької Республіки Андрей Кіска заявив про можливість проведення дострокових парламентських виборів для відновлення довіри суспільства до держави, що похитнулася після ситуації із розслідуванням вбивства наприкінці лютого журналіста Яна Кучака та його нареченої. 

 

Всього у 25 містах Словаччини провели мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста Яна Куцяка, на вулиці вийшли тисячі людей.

 

Журналіст Ян Кучак був застрелений разом зі своєю нареченою, за даними правоохоронців, у період з 22 по 25 лютого. Тіло 27-річного репортера та його подруги-однолітка знайшли у їхньому будинку в населеному пункті Велька Мача неподалік міста Трнава. Причиною смерті стали вогнепальні поранення: журналісту куля потрапила в груди, його дівчині - в голову.

 

Найбільш вірогідним мотивом убивства правоохоронці вважають професійну діяльність журналіста, який розслідував діяльність італійської мафії на сході Словаччини та її можливі зв’язки з близьким оточенням прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Італійська сторона заявила, що до вбивства може бути причетне велике організоване злочинне угруповання «Ндрангета», що базується на півдні Італії. Журналіста поховали 3 березня, його наречену - днем раніше.

 

Поліція 3 березня повідомила, що відпустила всіх сімох затриманих італійців у зв’язку з розслідуванням вбивства, серед яких були люди з прізвищами та ініціалами осіб, деякі з котрих є схожими з іменами італійських бізнесменів – фігурантів останнього розслідування Кучака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.