НОВИНИ

Правозахисники повідомили, що в СІЗО Сімферополя в квітні загинули чотири людини

Водночас Кримська правозахисна група заявила, що не має достовірних даних про те, що саме стало причиною смерті зазначених осіб.

У окупованому Криму,  у СІЗО-1 Сімферополя, у квітні неприродною смертю загинули щонайменше чотири людини. Про це в четвер, 19 квітня, повідомляє Кримська правозахисна група.

 

"У квітні 2018 року, за даними КПГ, в СІЗО-1 Сімферополя, контрольованому окупаційною владою РФ, у квітні померло неприродною смертю щонайменше чотири людини, двоє з них – кримські татари", – йдеться в повідомленні.

 

За даними правозахисників, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними: Сервер Білялов (69 років) та Олег Гончаров (46 років). Крім того, як зазначається, 12 квітня в штрафному ізоляторі знайдений повішеним Дмитро Шипшина (23 роки), а 13 квітня з перерізаним горлом знайдений Іслам Іскеров (39 років).

 

Наголошується, що відповідну інформацію підтвердили кілька незалежних один від одного джерел. Водночас Кримська правозахисна група заявила, що не має достовірних даних про те, що саме стало причиною смерті цих людей.

 

"Версії про самогубство можна вважати не переконливими з кількох причин. За наявними у КПГ відомостями, Сервер Білялов найближчим часом розраховував у зв'язку з нововиявленими обставинами на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, правозахисники додали, що Дмитро Шипшина був "знайдений" повішеним у карцері Однак це місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув'язнений знаходиться там один під постійним наглядом.

 

"Не ясно, що могло спонукати перерізати собі горло Ісламу Іскерова, звинуваченого в крадіжці по ст. 158, ч.1 КК РФ, максимальне покарання за якою – два роки позбавлення волі, а мінімальне – штраф до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – заявили в правозахисній групі.

 

Повідомляється, що інформація про ці події відсутня на офіційних сайтах Слідчого Комітету РФ, Прокуратури РФ та Федеральної служби виконання покарань Росії.

 

"Адміністрація СІЗО і керівництво УФСВП в Криму несуть відповідальність за ці смерті. Тягар доказування того, що було зроблено все можливе для збереження життя ув'язнених, а в СІЗО не сприяли їх смертям, лежить на начальнику СІЗО-1, російському полковника внутрішньої служби Бєрєжному Сєргєю Владіміровічу і його безпосередньому керівнику – начальнику Управління Федеральної служби виконання покарань в Криму російському генерал-майору внутрішньої служби Булгакову Вадіму Вікторовічу", – підкреслили в КПГ.

 

Як повідомлялося 17 квітня, за даними військових експертів групи Інформаційний опір, керівництво Федеральної служби безпеки Російської Федерації в окупованому Криму почало створення незаконних збройних формувань, так званих "казачьих военизірованих формірованій". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.