НОВИНИ

У міграційній службі підробляли паспорти для бойовиків - СБУ

Під час обшуків у будівля міграційного підрозділу вилучили 151 бланк паспортів.

Служба безпеки України викрила співробітників міграційної служби на виготовленні підроблених паспортів, які згодом передавалися особам, причетним до терористичної діяльності. Про це у четвер, 19 квітня, повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

 

"Від іноземних партнерів ми отримали інформацію про затримання в країнах Європи п'яти осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних угруповань, у яких були паспорти громадян України для виїзду за кордон з елементами підробки", - сказав він.

 

Кононенко розповів, що у ході розслідування СБУ і ГПУ встановлено, що бланки цих паспортів вважаються офіційно знищеними органами міграційної служби, а надалі була встановлена ​​лабораторія, де вони перероблялися.

 

"Під час проведення обшуків в будівлі міграційного підрозділу вилучено 151 бланк паспортів, які всупереч вимогам не були знищені", - зазначив заступник.

 

Крім того, в лабораторії вилучено обладнання для підготовки свідоцтв на тимчасове та постійне проживання, дипломів про вищу освіту, довідок, п'ять кліше міграційної служби України, вісім кліше міграційних органів РФ, 13 бланків дипломів іноземних вузів, 88 печаток українських вузів, дев'ять дата-штампів Держприкордонслужби України.

 

Кононенко зауважив, що подробиці поки озвучити не може, оскільки тривають слідчі дії, зокрема,"встановлюється коло і ступінь провини співробітників Державної міграційної служби, причетних до службовому підробленні та передачі офіційно нібито знищених паспортів стороннім особам".

 

Як повідомлялось, Служба безпеки України оприлюднила перелік найманців нелегальної приватної військової компанії "Вагнер", яких Росія таємно переправляла з Владивостока до Сирії на ракетному крейсері "Варяг" ВМФ Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.