НОВИНИ

У Польщі заявили про спільну з Україною розробку Карпатської стратегії

Варшава висловила сподівання, що даний документ невдовзі надійде до Європейської ради.

Міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квецинський заявив, що концепція Карпатської макрорегіональної стратегії готова.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала 18 квітня у воєводстві Свіноусті на 10-му Балтійському підприємницькому форумі (10 Baltic Business Forum), присвяченому співпраці країн з регіону Адріатичного, Балтійського та Чорного морів. 

 

Так, полський очільник сподівається, що даний документ надійде до Європейської ради цього року.

 

"Карпатська стратегія поки формально не опрацьована. Однак ми маємо готову концепцію цієї стратегії, є план і початкова пропозиція тексту цієї стратегії, розробленої спільно з іншими країнами, зокрема з партнерами з України... Ми хочемо, щоб всі карпатські країни були впевнені в тому, що це хороша ідея. В цьому році ми хочемо офіційно відправити цю пропозицію в Європейську раду, щоб почати роботу над стратегією", - зауважив він.

 

За його словами, "така стратегія дозволяє розвивати дуже конкретну програму, а також економічні плани і вишукувати кошти на реалізацію цих планів в інших місцях". 

 

Крім того, Квецинський додав, що Карпатська стратегія буде опиратися на комунікаційну доступність, збереження культурної спадщини, економіку і збільшення конкуренції, а також співпрацю між вищими навчальними закладами.

 

Нагадаємо, 12 квітня голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек повідомив, що відновлення співпраці з українським Інститутом пам'яті стане можливим після виконання Україною низки вимог, а саме – проведення пошукових робіт, а також ексгумацію жертв та будівництво меморіалів на місцях загибелі поляків. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.