НОВИНИ

Помічник держсекретаря США заявив про атаку російських найманців на позиції США в Сирії

Зазначається, що США прагнуть мінімізувати ймовірні зіткнення з російською армією.

Помічник державного секретаря Сполучених Штаів Америки Уес Мітчелл заявив, що російські найманці здійснили напад на американські збройні сили в Сирії. Про це йдеться в офіційному документі для Комітету з міжнародних справ Палати представників Конгресу США. 

 

Зокрема,  у звіті не вказується місце та дата нападу.

 

Зазначається, що Росія дестабілізуює ситуацію в регіоні і створює передумови для конфронтації з Заходом.

 

"Втручання в Сирію та підтримка режиму Асада збільшили ризик конфронтації з Заходом. Невдалий напад на сили США, який здійснили російські найманці в Сирії, був одним з відчайдушних прикладів даної поведінки", - відзначив заступние держсека.

 

"Москва сповідує бажання перемогти Ісламську державу, але направляє бомби на сирійську попозицію і навіть на цивільних осіб, які виступають проти режиму. Вона хоче стабільної Сирії, але підриває Женевський процес.. Це активно сприяє поширенню іранського впливу в Сирії та Росії в інших регіонах", - йдеться у документі.

 

Так, РФ створює альтернативні майданчики для переговорів, як міжсирійський саміт в Астані, диктуючи там порядок денний.

 

Крім того, Мітчелл повідомив про зусилля США мінімізувати ймовірні зіткнення з російською армією.

 

"Ми здійснюємо посередництво та підтримуємо канали, що відмовляються від конфлікту, аби уникнути зіткнень у дедалі складнішому полі бою. Зв'язок між Коаліцією та росіянами забезпечує безпеку наших колективних авіарейсів та активів...Ми не шукаємо конфронтації. Але наші сили не соромляться використовувати необхідну і пропорційну силу, щоб захистити себе", - наголошується у звіті.

 

Нагадаємо, 18 квітня  президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що місяць тому у Сирії відбулася "дуже жорстока сутичка" між американськими і російськими військовими.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.