НОВИНИ

Баскські сепаратисти заявили про саморозпуск

Зазначається, що у квітні 2017 року терористи оголосили про своє повне роззброєння.

Баскська терористична організація ETA (Euskadi Ta Askatasuna, "Країна Басків і Свобода") , яка діє на північному заході Іспанії і південному заході Франції, історичних землях народу басків, , заявила, що має намір припинити своє існування.

 

Зазначається, що організація оголосить про остаточний саморозпуск у перші вихідні травня.

 

 

Так, розпуск ЕТА відбувається більше року після її роззброєння, здійсненого представниками громадянського суспільства.

 

Наголошується, що прогноз  баскських політичних діячів, що зникнення ЕТА відбудеться до літа, викаонується.

 

ETA заснована у 1959 році як рух студентського опору. Молодь виступала проти диктатури генерала Франко та підтримувала традиції басків. Пізніше ЕТА  переросла у сепаратистське угруповання з метою дістати незалежність "Країни Басків". Однак після смерті Франко угрупування підпало під вплив радянського КДБ. Всього ЕТА вимагала державної незалежністі для семи провінцій двох держав: 4 іспанських та 3 французьких. Зокрема, ЕТА використовувала засоби терору. Так, бойовики ЕТА вбили 860 людей і поранили тисячі. У квітні 2017 року баскські сепаратисти заявили про своє повне роззброєння.

 

Нагадаємо, 3 квітня Офіс контролю за іноземними активами  Міністерства фінансів США додав до списку терористів особливої категорії сім осіб, проти яких введені відповідні санкції.  Про це йдеться в офіційному повідомленні, поширеному в понеділок американським Мінфіном. Усі семеро осіб є уродженцями Пакистану, чия діяльність пов'язується з місцевою терористичною організацією Lashkar e-Tayyiba.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.