НОВИНИ

Україна в ООН виступила за притягнення РФ до відповідальності за дії в Сирії

Представник України висловив глибоке переконання, що Росія залишається однією з "головних перешкод" на шляху до миру й справедливості в Сирії.

Українська делегація в ООН підтримала міжнародні зусилля в рамках Незалежного механізму з розслідування злочинів (НМРЗ) у Сирії та звернула увагу на необхідність притягнення Росії до відповідальності за підтримку режиму Башара Асада. Таку заяву під час засідання Генасамблеї ООН щодо сирійського питання зробив тимчасовий повірений України при ООН Юрій Вітренко.

 

"Дванадцять вето в Раді безпеки ООН довели, що Росія зав'язла глибоко у кривавій війні в Сирії, й таким чином рівною мірою, якщо не більшою – як постійний член Радбезу ООН – поділяє відповідальність за злочини свого підопічного", - заявив Вітренко.

 

Окрім цього, представник України висловив глибоке переконання, що РФ залишається однією з "головних перешкод" на шляху до миру й справедливості в Сирії.

 

"Чим довше режим Путіна підтримуватиме режим Асада, тим більше страждатиме народ Сирії", - підкреслив український дипломат.

 

Вітренко також зазначив, що надзвичайно важливо зосередити увагу НМРЗ в подальшому на розслідуванні участі Москви в тому, що відбувається в Сирії, у тому числі її дій, що можуть являти собою військові злочини та злочини проти людяності.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.