НОВИНИ

Європарламент розкритикував призначення генсекретаря Єврокомісії

У затвердженій резлолюції євродепутати вимагають переглянути процедуру, щоб надати іншим кандидатам можливість подати заявки.

Депутати Європейського парламенту закликали Європейську комісію переглянути процедуру призначення її генерального секретаря Мартіна Зельмаєра. Про це йдеться на сайті ЄП.

 

Зазначається, що відповідну резолюцію затвердили у середу, 18 квітня.

 

Зокрема, євродепутати вважають, що висунення кандидатури Зельмаєра "можна розглядати як дії, схожі на переворот ", які, можливо, вийшли за межі закону.

 

Так, Європарламент вимагає переглянути процедуру, щоб надати іншим кандидатам можливість подати заявки та проводити відкриті і прозорі процедури подання заявок у майбутньому.

 

Резолюція також закликає Єврокомісію переглянути процедуру призначення найвищих посадових осіб до кінця 2018 року. Крім того, депутати вважають, що Комісія повинна оновити правила, щоб забезпечити нейтральну роль генерального секретаря.

 

"Всі вакантні посади повинні публікуватися в інтересах прозорості, цілісності та рівних можливостей", - наголосили депутати.

 

Крім того, євродепутати також вказують на триваюче дослідження Європейського омбудсмена щодо призначення, яке б виявило можливі випадки неефективного управління.

 

Нагадаємо, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією "Газпром" після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.