НОВИНИ

Екс-глава СБУ попереджав Януковича про сепаратизм на сході та півдні України

Крім того, Калінін у 2013 році повідомляв про те, що Росія проводила дії щодо економічної, політичної та гуманітарної експансії України.

Колишній голова СБУ Олександр Якименко 17 лютого 2014 року попереджав керівника адміністрації Віктора Януковича про сепаратистські настрої на сході та півдні України. Відповідний розсекречений документ надала сторона обвинувачення в суді в справі про держзраду екс-президента.

 

Зокрема, цей розсекречений лист 17 лютого 2014 року був направлений від Якименка до тодішнього голови АП Андрія Клюєва.

 

"Шановний Андрію Петровичу, аналіз наявної інформації свідчить про активізацію урядових і недержавних структур РФ, вітчизняних проросійських сил в рамках проектів, формально спрямованих на захист інтересів російськомовного населення в умовах загострення суспільно-політичної ситуації в Україні. Втім, на практиці йдеться про спроби іноземної сторони інспірувати сепаратистські настрої та нав’язати думку про необхідність втручання Росії у внутрішні справи нашої держави", – йдеться у листі.

 

У листі також зазначається, що активність росіян була сконцентрована на східному та південному регіонах країни, де було зосереджено "основний проросійський електорат".

 

"Додатковим сприятливим для Москви чинником є те, що місцевий проросійський політикум, відчуваючи послаблення позицій Партії регіонів на тлі масових протестів, демонструє ознаки відмежування від центральної влади під гаслами федералізації держави та орієнтації на Росію, як на джерело ідеологічної, фінансової та організаційної підтримки", – наголошується в листі.

 

Крім того, відповідно до документу, 12 лютого 2014 року в Ялті було проведено всеукраїнський форум представників облрад, Верховної Ради Автономної Республіки Крим,. Як зазначається, лейтмотивом цього зібрання стала заява про необхідність децентралізації влади в Україні, надання регіонам більшої самостійності та проведення конституційної реформи із затвердженням нової редакції Конституції на референдумі.

 

У іншому з розсекречених листів, які сторона обвинувачення презентувала у суді, від екс-голови СБУ Ігора Калініна до Януковича, направленим у січні 2013 року, зазначається, що Росія проводила дії щодо економічної, політичної та гуманітарної експансії України.

 

Як повідомлялося, 18 квітня в Оболонському суді Києва народний депутат Михайло Добкін дав свідчення у по справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, зокрема розповів про візит Януковича до Харкова в 2014 році. 

 

Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.