НОВИНИ

У Молдові затримали "інструкторів" з Придністров'я, які співпрацювали з бойовиками на Донбасі

Зазначається, що посол Молдови в Україні відмовився уточнити кількість затриманих.

Посол Молдови в Україні Руслан Болбочан заявив, що завдяки співпраці та обміну інформації з українськими спеціальними органами були затримані "інструктори" з невизнаного Придністров'я, які були у змові  з бойовиками на Донбасі.
 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час панельної дискусії "Пастки Придністровського врегулювання: як їх уникнути?". 

 

"В останній час є дуже високий рівень діалогу між Молдовою і Україною. Це сприяє дуже тісній взаємодії та міжвідомчій взаємодії як представників прикордонних та митних служб наших країн, так і представників спеціальних органів наших країн. І не секрет, що ці так звані "інструктори" були затримані - деякі з них, і на території Кишинівського аеропорту, і в інших пунктах, а далі, відповідно з нашим законодавством", - зауважив посол.

 

Зокрема, представник Молдови відмовився уточнити кількість затриманих.

 

У свою чергу, спецпредставник України з придністровського врегулювання Віктор Крижанівський відзначив, що порушував дане питання перед так званим "президентом" Придністров'я Вадимом Красносельським.

 

"Я його запитував, сказав прямо, що є інформація: ловлять ваших людей з Придністров'я на Донбасі. І якщо так буде продовжуватися, то наша позиція ще жорсткішою стане у розмовах з вами", - зауважив Крижанівський. "Часи зараз не найкращі з огляду на російську агресію, але якщо звідти (з Придністров’я – УНІАН) ще буде її сприяння агресору, то відповідно, наша позиція стане ще жорсткішою. Тому давайте, кажу йому, щось з цим робити. На що мені було сказано, що вони роблять все можливе, щоб такі найманці не з'являлися на території України в лавах агресора. І я отримав запевнення досить такі чіткі, що такого бути не може і не буде. Бути не може - це одне, я сказав, що воно вже є, але на майбутнє дуже його попередили, щоб цього не було", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 12 квітня прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив, що Росія повинна вивести свої війська з території Придністров'я, оскільки це сприяє подальшій деградації ситуації та дезінтеграції Молдови. 

 

Як повідомлялося, влада Молдови має намір найняти міжнародну юридичну фірму для оцінки збитків від військової присутності Росії в Придністров'ї протягом 25 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.